TIEDOTE 5/2006
19.6.2006

 

JÄSENYHDISTYKSILLE
 

Kesä on vihdoinkin täällä ja pian pääsemme kesälomalle kukin mieleisiinsä puuhiin.
Valitettavasti kesään ei mahdu kovin monta viikkoa, joten on syystä vilkaista vähän loman jälkeiseenkin aikaan.
 

KESÄJUHLA 2007

Turun Kapulalystien jälkeen seuraavan kesäjuhlan isänniksi ovat lupautuneet Kuopion Tanhuujat.
Kiitos heille siitä, että juhlat jatkuvat. Kesäjuhlalla ei ole vielä nimeä, mutta ajankohta on 15.–17.6.2007. Kuopiolaiset ovat luvanneet paljon mukavaa ohjelmaa kaupungissa, joka tanssii ja soi muutenkin samaan aikaan.
 

SYYSKURSSI

Kuopioon ei voi mennä harjoittelematta. Siis kaikki syyskurssille 9.9.2006 Hyvinkäälle! Ohessa on kurssitiedote ja kartta.
Ilmoittautuminen toimistoon viimeistään 25.8.2006. Ilmoittautumisen voi jättää puhelinvastaajaan tai lähettää sähköpostilla.
 

TANHUOHJAAJAN PERUSKOULUTUS

Kansantanssinuorten Liitto aloittaa taas syksyllä suositun nelijaksoisen Tanhuohjaajan peruskoulutuksen. Ensimmäinen jakso on jo syys-lokakuun vaihteessa 29.9.–1.10.2006 ja kurssille pitää ilmoittautua viimeistään 31.8.2006 Sinikka Mäkelälle tai netissä. Oheisessa esitteessä on lisätietoa kurssista.
 

PERINNETTÄ PUUHATEN

Toimistossa on myynnissä Perinnettä puuhaten – tehtäväkirjaa, jonka tekijät ovat Riitta Korhonen ja Aulikki Miettinen. Kirja soveltuu erinomaisesti lasten perinteen opetukseen kerhoissa ja kotona. Hinta on 4,-/kpl.
 

TOIMISTO SULJETTU 17.7.-14.8.2006

Olen kesälomalla yllämainitun ajan ja toimistossa päivystää puhelinvastaaja, mutta sähköpostia luetaan varmaan useammin.
 

Aurinkoista kesää ja iloisia kesätapahtumia!

Tuija Koskinen

 

Postissa lähetetyn tiedotteen liitteinä: Kurssitiedote + kartta, Tanhuohjaajan peruskoulutus
 


Matti Lankinen 21.6.2006