TIEDOTE 8/2006
1.11.2006

 

JÄSENYHDISTYKSILLE
 

VAALIKOKOUS

Järjestön vaalikokous on lauantaina 18.11.2006 klo 9.30 Hämeenlinnan VPK:n talossa osoitteessa Palokunnankatu 18, Hämeenlinna. Tervetuloa!
Ohessa on kokouskutsu, valtakirja, toimintasuunnitelma ja talousarvio vuodelle 2007.
Kartan lähetin jo edellisen tiedotteen mukana.
Muistathan, että hallitukseen valitaan uusia jäseniä ja ehdokkaita voi ilmoittaa tänne toimistoon etukäteen.
 

TANSSIMARATON

Kokousten ja äänestysten jälkeen päästään sitten tanssimaan kellon ympäri. Oletko muistanut ilmoittautua Tanssimaratonille? Tämä maraton maksaa vain 20,- € ja sillä rahalla saa tankata sekä lounaan että päivällisen.
 

ULKOMAANMATKAT 2007

Muistutan vielä, että Folklore Suomi Finlandin lomakkeet koskien esiintymismatkoja ulkomaille ja/tai ulkomaisen esiintyjäryhmän saamista Suomeen pitää palauttaa toimistoon viimeistään 15.11.2006.
 

NORDRING 2007

Nordlekneuvoston Lapsi- ja nuorisotyövaliokunta järjestää 5.-9.4.2007 Kööpenhaminassa nuorille 18-25-vuotiaille tanssijoille ja pelimanneille inspiraationkurssin. Kurssilla on hyvä tilaisuus tutustua muihin pohjoismaisiin nuoriin ja heidän kulttuuriinsa. Liitteenä on enemmän tietoa tästä kurssista ja lisäkysymyksiinne vastaa Erja Askolin, puh. 050-360 4324.
 

Terveisin toimistosta,

Tuija Koskinen

 

Postissa lähetetyn tiedotteen liitteinä: Kokouskutsu, Toimintasuunnitelma 2007, Talousarvio 2007, Valtakirja, Nordring 2007
 


Matti Lankinen 6.11.2006